Copyright © 2013 CupCo
wykonanie: SeeNet

Ekologia

Ekologia wywiera coraz większy wpływ na wiele sfer naszego życia, czy biznesu. Świadomość konsumencka staje się coraz większa pośród naszych rodaków. Coraz powszechniejsze stają się sytuację, kiedy podczas wyboru produktu kierują się nie tylko jego ceną, ale również etyką działania. Zdrowy i ekologiczny styl życia zaczyna stawać się modny. Polacy chcą korzystać z eko kubków, ubierać się w odzież wykonaną z naturalnych materiałów, czy jeść ekologicznie.

Ekologia wkroczyła również w sferę organizacji spotkań i imprez firmowych. Dbałość o ochronę środowiska oraz działania zgodnie ze społeczną odpowiedzialnością stają się aktualnie nadrzędne w prowadzeniu wielu przedsiębiorstw. Coraz więcej zleceniodawców decyduje się na imprezy, które poza dobrą zabawą niosą za sobą jasny przekaz obrazujący społeczne zaangażowanie i świadomość ekologiczną firmy. Ekologia staje się jednym ze sposobów na sprzedaż produktów, jednak nie można wykorzystywać jej jedynie w celu jak największych zarobków.

Przedsiębiorstwa w miarę możliwości powinny używać materiałów pochodzących z odzysku. Ich wykorzystywanie, a zwłaszcza recykling odpadów oraz ograniczenie zużycia cennych surowców naturalnych może zmniejszyć negatywny wpływ ludzkich działań na środowisko naturalne. Przykładem może być tutaj wykorzystywanie tradycyjnych naczyń podczas konferencji, które w wydatny sposób zmniejsza ilość odpadów, które po zakończeniu tego wydarzenia trafiają na wysypisko. W ten ekologiczny trend wpisują się działania naszej firmy.

 

W skali ogólnoświatowej jednorazowe kubki stanowią rocznie: 4,5 miliona ton odpadów; 54 miliardy wyciętych drzew; 340 milionów jednostek zużytej energii (wystarczających do dostarczenia energii elektrycznej do 5 milionów domów przez rok). Statystyczny mieszkaniec Ziemi zaśmieca ją, zużywając co roku około 75 trudnych do utylizacji kubków jednorazowych.

CupCo za pomocą kubków plastikowych o możliwości wielorazowego użytku, chce dać do zrozumienia, że ekologia jest ważnym czynnikiem życia człowieka i nie możemy o niej zapominać. Wybierając nasze usługi mogą Państwo w znaczący sposób zmniejszyć ilość śmieci gromadzących się na wysypiskach. Kubki nietłukące się wielorazowego użytku, to idealny sposób, aby zmniejszyć ilość śmieci. Razem zadbajmy o planetę.

 

 Korzyści dla środowiska wynikające z używania kubków CupCo

Kubki CupCo wykonane z zadanego materiału są używane min. 50 razy zanim zostaną zutylizowane

Ponieważ większość energii jest zużyta podczas produkcji kubków niż podczas ich utylizacji system kubków CupCo zapewnia znacznie mniejszy negatywny wpływ na środowisko nawet w porównaniu do kubków biodegradowalnych

Badania wykazują, iż użycie kubków CupCo jest od 4-20 razy bardziej przyjazne środowisku niż użycie standardowych jednorazowych opakowań

Usuwanie zwrotnych kubków z miejsca imprezy zmniejsza ilość odpadów generując oszczędności zarówno w sprzątaniu miejsca imprezy, recyklingu odpadów jak i transporcie

 

 Wszystkie towary i działania wpływają negatywnie na środowisko, ale poprzez mądre wybory można te zagrożenia minimalizować. I o to nam właśnie chodzi, żeby szkodzić jak najmniej, bo wcale nie szkodzić nie jesteśmy w stanie. Proponujemy Państwu przyłączenie się do naszych starań i wspólne dbanie o naszą planetę. Razem z CupCo mogą Państwu pokazać, że ekologia znaczy dla Państwa wiele.